Перегляд одного допису
Старий 10.08.2021, 13:37   #129
oleh007
 
Аватар для oleh007
 
Реєстрація: 12.01.2010
Звідки Ви: Львів
Дописи: 867
Сказал(а) спасибо: 710
Поблагодарили 1.464 раз(а) в 323 сообщениях
Стандартно створюємо проект, закидаємо в нього логи і берегові лінії, генеруємо карту.



У вікні Proecт(вгорі екрана) в режимі Map view галочку ставимо лише навпроти Generate Isobats, у вікні Major вибираємо 0,5





отже, що в мене в ріфмастері з шарами:
Flat raster вимкнутий
Images цей шар з'являється, якщо ви до проекта додаєте картинку фону (напр ландшафт з гугла у форматі картинки)
зліва в меню є images-вибираєте зображення, робите напівпрозорим, розтягуєте по розміру водойми, повертаєте прозорість в ноль, цикаємо лівою клавішою в меню images і виконуємо дію add image to map proect. цей шар перемістити в списку layer вгору, тобто він буде першим. Далі послідовність шарів така:
Water body це заливка дзеркала води одним кольором на вибір (але з палітри АТ5) ця функція доступна при наявності шару
shorelines (берегова лінія) колір і товщина її на вибір, але я б радив давати товщину 1
shaded relief палітра від чорного до білого, в налаштуваннях шару яскравість мінімальна, вертикал скейл 19, прозорість 0
isobaths палітра AT5 на вибір або своя (я б радив вибирати лише світлі кольори, щоб краще просвічував рельєф) прозорість шару 50% опція Line 0 (це важливо)
major kontours колір чорний або будь-який темний товщина 0, функція labels увімкнена, але розмір font мінімальний. Чому всюди лінії в ноль і фонт мінімальний? Бо при експорті вони перетворяться в растр і при наближенні карти стануть грубими і розмитими. Ехолот від себе добавить ізобати і позначки глибини в адекватному масштабованому розмірі.
шари Land і Minor contours вимкнуті.




тепер настройки експорту
export map proect
AT5
Atias version 12
proect based naming -якось називаємо латиною
atlas description -називаємо так само
далі галочки ставимо лише в export raster layers та Include vector layers as raster
Raster options у вікні Type вибираємо Raster chart
Min resolution =0.5 max resolution =16
експортуємо в потрібну нам папку
записуємо на сд картку, вставляємо її в ехолот, вибираємо і в опціях карти включаємо затінений рельєф. можна включати-виключати ізолінії при бажанні

це конкретно мій досвід створення карти з затіненням рельєфу. він може бути недосконалим або дещо горбатим в плані послідовності дій у ріфмастері, але він робочий.
https://www.youtube.com/watch?v=QS-_Hq5mxT0

Востаннє редагував oleh007: 10.08.2021 о 13:55.
oleh007 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
3 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Lomakin (11.08.2021), Verh3 (10.08.2021), vovan45 (14.08.2021)