Ласощi для коропiв
Т.Талага, "Свiт рибалки" №2-2002 

chufa01-1.jpg chufa01-3.jpg
        КОРОПИ справжні ласуни. Та інколи вони дуже примхливі і тоді проблематично підібрати насадки, що їм смакують. Однак існує принада, яку коропи ніколи не обминуть. Якщо у вас є ЧУФА, ви упіймаєте велику рибу навіть там, де бойли не ефективні!
        Коропи їдять майже все, чим можуть наїстися їх досить часто порівнюють з домашніми свинями, хіба що коропи живуть у воді і до них не підкрадешся так близько, як до свійської живності у господарському дворі. Проте часом ці «всеїдні» розігрують із себе вередливих і кидаються лише на найсмачніше з того, що їм трапляється чи пропонують. Це спостерігається навіть у водоймах, де вони, як правило, добре ловляться. Кльов або без помітної причини значно зменшується, або риба перестає клювати зовсім
        З екскрементів упійманої риби можна з'ясувати, що сьогодні їй смакує. Наприклад, можна помітити, що ще вчора ви успішно ловили на бойли, а сьогодні вони зовсім перестали приваблювати рибу. Можна, звичайно, перервати риболовлю, але ж уявіть собі, що таке трапилося якраз тоді, коли у вас відпустка, і так хочеться половити коропів.   Перекреслити всю свою тривалу попередню підготовку, всі свої зусилля, все до чого так довго і ретельно готувалися? Ні в якому разі! Вдайтеся до експериментів. Спробуйте взяти нові бойли, ще кращі, ніж попередні, поставте надлегкі гачки і суперчутливі поплавці.   Проте трапляється і таке, що риба не хоче нічого.
        З «проблемами» клювання зіткнувся і я під час моєї останньої відпустки.   Коропи, які ще півгодини тому були готові брати на все підряд, стали нехтувати нашими бойлами.   А риби було повно вона стрибала і рухалася.   Але поплавці, дзвіночки та інші приладдя, які сигналізують про кльов, залишалися нерухомими.   Ніщо протягом двох днів не потурбувало моїх снастей. Треба було щось робити.
Нарешті ми зважилися на кожному другому вудлищі поміняти бойли на горішки чуфи. Саме на них і саме тут ми колись успішно ловили коропів. За таких умов, звісно, не до тривалого прикормлювання. Ми лише закинули кілька горішків поблизу наших вудочок. Після недовгого чекання дзвіночок задзвонив. Спочатку це були два чи три дуже коротких звуки. Потім один довгий дзвінок. Один із прутів з горішками засмикався. Після тривалої боротьби величезний короп опинився на суші. Зробивши фотографію риби, ми також відзначили, що крім горішків чуфи вона їла ще водорості. Короп був відмінної конституції і справляв враження зовсім ситого, про що не важко було здогадатися по його череву, що запливло жиром.
        Протягом цієї риболовлі риба жодного разу не клюнула на бойли. Здавалося, що коропи не хотіли споживати нічого, крім горішків чуфи або водоростей.
 chufa01-4.jpg
        Насадку з чуфи готують по-різному. Одні рибалки зрошують горішки кількома краплями рідини, запах якої подобається коропам, інші просто їх варять. Я ж уподобав спосіб, якому кілька років тому мене навчили місцеві рибалки. Горішки треба трохи проварити, потім перелити все у пластмасовий посуд і залишити настоюватися півтора-два дні. Рибалки мені пояснили, що специфічний смак горішків стає ще сильнішим, якщо їх готувати саме так, а не просто варити, як звичайно. Я відразу випробував цей спосіб приготування і переконався, що хлопці знали, що роблять. Як тільки я відкрив посуд, то відчув неприродно сильний запах горішків, а коли занурив руку в посуд, то був здивований ще більше. Процес бродіння перетворив воду на густу маслянисту речовину. Як на мене, то це найкращий спосіб приготування насадки з чуфи.
chufa01-2.jpg        Насаджують горішки так само, як і бойли. Достатньо проколоти горішки голкою для бойлів, потім нанизати на «волос». Зберігати їх теж дуже зручно: вони не б'ються і їх можна тримати кілька днів.
        Зауважу, що горішки чуфи дуже добре використовувати як добавку до принади, навіть тоді, коли ви збираєтесь ловити на бойли. Чуфа також з успіхом може замінити кукурудзу. Ось рецепт прикормки (за Крістофом Корноло) за кілька днів до вудіння у ставку на бойли за 4-3 дні до риболовлі прикормлюють зерном навпіл з бойлами. Зернову частку прикормки, що дає хороший ефект, готують з конопляних зерен і горішків чуфи, які разом замочують у солодкій воді, витримують один день, потім проварюють півгодини. Ця суміш сприяє активності коропів, а бойли привчають рибу до майбутніх насадок. За 1 -2 дні до вудіння прикормлюють тільки бойлами, а у день риболовлі не прикормлюють зовсім. Якщо коропи відмовляються брати бойли, ви можете спробувати ловити на горішки чуфи.
        Горішки бувають різної якості. Деякі з них такі ж маленькі, як зварений зелений горошок. Такі горішки улюблені ласощі для лящів. А довгі і товсті горішки навчіться використовувати так, щоб їх не витрачати задарма, в усякому разі тримайте їх для тієї риби, заради якої ви прийшли до ставка чи іншої водойми. Не використовуйте занадто легкі горішки, і такі, що зовні відрізняються від звичайних. Вони часто бувають пустими всередині і навіть після варіння спливають. Вони не придатні для застосування, навіть для принади.
        Треба сказати, що горішки чуфи дорогувато коштують, але нехай це вас не лякає. Ви можете купити їх у складчину з вашими друзями-рибалками, які теж, безперечно, будуть у цьому зацікавлені. А якщо замовляти гуртом — завжди виходить дешевше. 
(с)Дом Рыбака - 2002